Ekonomi

BelediyeKasaba halkı geçimini hayvancılık ve çiftçilikle sağlamaktadır. Ancak son yıllarda özellikle gençler Çerkezköy'deki Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan fabrikalarda çalışarak geçimlerini sağlamakta, ailesine ve kasaba ekonomisine ayrıca bir katkı sağlamaktadırlar. Kasaba halkının oturduğu evlerin tamamına yakını kendisine aittir.

Kültür

Çakıllı İlköğretim OkuluÇakıllı kasabası 1.Viyana Seferi esnasında Kanuni Sultan Süleyman tarafından kullanılan Avyolu güzergahı üzerindedir. Bu güzergah günümüzde yeniden keşfedilerek Sultanlar Yolu ismiyle doğa, kültür ve tarih sevenlerin kullanımına açılmıştır. Sultanlar Yolu işaretlemeleri Çakıllı kasabası ve çevresinde Sultanlar yolunu yeniden keşfeden Sedat Çakır tarafından yapılmıştır. Sultanlar Yolu Viyana-Simmering' den İstanbul Süleymaniye camii ve Topkapı Sarayı'na kadar uzanan 2133 kilometrelik bir yoldur.

Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanarak çerez kullanımına izin vermiş olmaktasınız.
Daha fazla bilgi Kapat