Türk azınlık Batı Trakya bölgesindeki nüfusun önemli bir bölümünü teşkil etmektedir. Ancak, yerel ve devlet seviyesinde kamu hizmetlerindeki istihdam paylarına bakıldığında, aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Bunun nedenlerinden birisi, Türklerin okullarda yetersiz eğitim almalarıdır. Bu faktör azınlığın iş bulma şansını oldukça azaltmaktadır. Ancak, işe girerken kasti olarak ayrımcılık yapıldığı yönünde raporlar da göze çarpmaktadır. İskeçe ve Gümülcine'de yerel yönetimlerde hiçbir Türk çalışmamakta, çalışanlarda temizlik işçiliği gibi marjinal işlerde istihdam edilmektedir. Trakya Genel Sekreteri KAMBELLİS dahi işe girmede bir ayrımcılık olduğunu kabul etmiş olmakla birlikte, bu konuda bazı olumlu adımlar atıldığını iddia etmiştir. Fakat bazı hükümetler üstü organizasyonların raporları tersini göstermektedir. İskeçe Valisi, valilikte sadece bir Türk'ün çalıştığını söylemiştir, o da veteriner hizmetleri bölümündedir. Belediyeler Türkleri sadece mevsimlik işler için işe almaktadır.

Yunan ordusunda askerlik hizmetlerini yapan Türkler de genellikle geri hizmetlere atılmaktadırlar. Yunan kökenli askerler ailelerinin bulunduğu bölgelerde askerliklerini yapabilmekte iken, Türk soylu askerler ailelerinden uzakta sınır bölgelerine gönderilmektedir.

Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanarak çerez kullanımına izin vermiş olmaktasınız.