Tarım ve Hayvancılık

Sinit Göleti İlçe merkezi ve köyler dâhil nüfusun çoğunluğu tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. Tarımsal faaliyetler ve arazi ekilişi önem sırasına göre; buğday, ayçiçeği, çeltik, mısır, şeker pancarı, bağ, meyvecilik ve diğer bitkilerden oluşmaktadır. Hayvancılık; süt ve besi sığırcılığı, kısmen de koyunculuktan oluşmaktadır. Süt ve besi sığırcılığında hayvan varlığının büyük bir bölümü kültür ırkından oluşmaktadır. Melez hayvanlar az miktarda bulunmaktadır.

İlçede son yıllarda sanayileşme yönünde belli bir gelişme görülmekle beraber, ekonomik hayat büyük ölçüde tarıma dayalıdır.

Havsa Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü

1 İlçe Müdürü (Veteriner Hekim), 1 Veteriner Hekim, 3 Ziraat Mühendisi, 2 Tekniker, 2 Teknisyen, 1 Veteriner Sağlık Teknisyeni, 1 Araştırmacı, 1 Şoför, ve 2 Tarım işçisi olmak üzere 14 personel ile hizmet vermektedir.

2 adet faal hizmet aracı bulunmaktadır. İlçe müdürlüğü çalışmalarını Havsa Ziraat Odası binasında yürütmektedir.

Ayrıca TARGEL Projesi kapsamında 657.D.M.K. 4/b statüsünde sözleşmeli olarak Hasköy, Çukurköy, Musulça, Köseömer ve Oğulpaşa Köylerinde toplam 5 Ziraat Mühendisi ve Necatiye ve Yolageldi Köylerinde 2 Veteriner Hekim personel ile hizmet vermektedir.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ilçe müdürlüğü, İl Müdürlüğü Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na bağlı olarak görev yapan bir kuruluştur. Bu kuruluş İlçe Müdürü ve 21 personelden oluşmaktadır.

Adres: Varoş Mah. Eski San. Çarşısı PTT yanı Ziraat Odası Başkanlığı binası No:4/2 HAVSA
Telefon: 0284 3361019
Fax : 02843361017

Sanayi

Havsa İlçede faaliyet gösteren fabrika sayısı 12 dir. Bu fabrikalardan 7 adedi gıda sektöründe, 5 adedi tekstil sektöründedir. Gıda sektöründen 1 fabrika atıl vaziyettedir. Bu fabrikalar:Kilim Mensucat Fabrikası
Muteks Tekstil Fabrikası
Tan Tekstil Fabrikası
Havsa Bobin Fabrikası
Havsa İlmek Fabrikası
Mamsan Fabrikası
Öztürkler Yem Fabrikası
Öztürkler Es Ticaret Un Fabrikası
Gülbeyaz Un Fabrikası
Kurbanoğulları Yağ Fabrikası
Hasköy Un Değirmeni

Havsa    Havsa    Havsa

Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanarak çerez kullanımına izin vermiş olmaktasınız.
Daha fazla bilgi Kapat