SPOR TESİSLERİ

Vize'de Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün ilçe teşkilatı bulunmamakta olup bu görevi İlçe Kaymakamlığı yerine getirmektedir. İlçede bir adet çim saha, bir adet kapalı spor salonu ile spor salonunun bitişiğinde yer alan bir adet hala saha bulunmaktadır. Ayrıca ilçedeki tüm okulların bahçelerinde açık voleybol - basketbol sahaları da mevcuttur.


İlçe Semt Stadyumu : 1987 Yılında dönemin Belediye Başkanı merhum Şükrü TOP tarafından mera özellikli alan içerisine yaptırılan stadyum, 65x102 metre ölçülerinde tamamı doğal çim saha ile, altı kulvarlı atletizm pistine sahiptir. Tirübün kapasitesi ise 900'dür. Stadyumun alt tarafında yine doğal çim 40x60 metre ölçülerinde bir de antreman sahası bulunmaktadır.


Vize Kapalı Spor Salonu : 1978 yılında Karabük tip projesine göre yapılan salon Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün Vize teşkilatının kadrosuzluk nedeniyle kaldırılması neticesinde kısa bir süre zarfında ilgisizlik, duyarsızlık ve de hor kullanılması nedenleriyle harabeye dönmüşken 2002 yılı içerisinde Kaymakamlık tarafından Devlet - Vatandaş iş birliği ile yapılan bakım ve onarım sonunda tekrar hizmete sokulmuştur. Spor salonu, 17x44 metre ölçülerine ve 450 oturma kapasitesine sahip olup, içerisinde ortak kullanılan voleybol, basketbol, hentbol (15x28 metre ölçülerinde), badminton oyun alanları ile 2 adet masa tenisi ve 36 m2 jimnastik minderi bulunmaktadır. Ayrıca salonda dijital bir skorboard ile ses düzeni de mevcuttur. İlçe okulları tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır.


Hüseyin Naciye Öner Halı Saha ve Dinlenme Tesisleri : 2004 yılı içerisinde İlçe Kapalı Spor Salonunun yan ve arka taraftarında bulunan, atıl durumdaki alanda Kaymakamlık tarafından Devlet - Vatandaş iş birliği ile yapılan tesislerdir. İçerisinde 25x46 metre ölçülerinde bir halı saha, çocuk parkı, dinlenme yerleri, kapalı bir ahşap kafe ile asfalt zemin üstüne kurulmuş açık voleybol ve basketbol sahaları bulunmaktadır.


ETKİNLİK VE TURNUVALAR

Sporun geniş bir yayılıma sahip olduğu Vize'de zaman zaman sekteye uğrasa da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kaymakamlık Kupası Futbol Turnavası ve Voleybol Turnuvası büyük ilgi çekmektedir.

VİZESPOR

1925 yılında İBRAHIM KAMACI, YAVUZ ÖZTRAK, SUNUHI BALI, HAYRI KESIMOGLU, A.HAMDI TURCALI, AHMET ORAY, K.ZIYA PELIN, ZÜHTÜ SÖNMEZ, HAMDI ALTAN, SAIT ÖZKAN, HÜSEYIN ERKAN, TAHSIN IRK ve ABDÜL YÜKSEL tarafindan Vize İdman Yurdu adı ile kurulan Vizespor Kulübü köklü bir geçmişe sahiptir. Güçlü kadrosu ile Kırklareli Bölgesinde her zaman şampiyonluğa oynayan Vizespor, rakip takımlar için de hep zor bir deplasman olmuştur.VİZESPOR'UN KAZANDIĞI ŞAMPİYONLUKLAR ve ÖDÜLLER

1985-1986 YILI 2.AMATÖR KÜME CENTİLMEN TAKIMI
1988-1989 YILI 2. AMATÖR KÜME GRUP ŞAMPİYONU
1991-1992 YILI A GENÇ TAKIM GRUP BİRİNCİSİ
1992-1993 YILI 1. AMATÖR KÜME NAMAĞLUP GRUP ŞAMPİYONU İL İKİNCİSİ
1993-1994 YILI A GENÇ TAKIM GRUP BİRİNCİSİ
1995-1996 YILI 16 YAŞ GRUP ŞAMPİYONU
1997-1998 YILI A GENÇ TAKIM GRUP BİRİNCİSİ
1997-1998 YILI 1. AMATÖR KÜME NAMAĞLUP İL ŞAMPİYONU
1998-1999 YILI 1. AMATÖR KÜME GRUP ŞAMPİYONU


VİZE ACARSPOR


1978 Yılında Vize Gazi Mahallesinde kurulan Vize Acarspor futbol kulübü kurulduğu yıldan bu yana 2. Amatör futbol liginde mücadele etmekte olup çeşitli kereler grup ikincisi olmuş fakat şampiyon olamamıştır. Bunun yanı sıra yetiştirdiği bir çok futbolcu da Vizespor'da forma giymiştir.


ÇAKILLISPOR

Vize Çakıllı beldesinde kurulan kulüp birçok kez ikinci amatör liginde mücadele etmiş bir çok kez de birinci amatör lige çıkma başarısını göstermiştir. Halen birinci amatör futbol liginde mücadele eden takım geçmiş yıllarda bu ligde tutunamamıştır.

VİZE'DEN ÇIKAN SPORCULAR

Muzaffer Kabak : Milli Futbolcu (3 Kez A Milli). Tekirdağspor, Giresunspor, Beşiktaş(1974-1976), Altay, İskenderunspor, Galata, Beykozspor, Tekirdağspor(Antenörlük) takımlarında görev yapmıştır.

Seçkin Biçer : Genç milli olmuş, yıllarca Vizespor ve Tekirdağsporda oynamıştır...


Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanarak çerez kullanımına izin vermiş olmaktasınız.