Mesire Yerleri Piknik Alanları

Edirne Kent Ormanı

Edirne / Edirne

Genel Bilgiler

Edirne'nin temiz hava ve yeşil alan yükünü çeken Kent Ormanı, başta Edirneliler olmak üzere pek çok insanın hafta sonları için tercih ettiği mekanlardandır. Edirne merkeze yaklaşık olarak 2 km uzaklıkta olan Kent Ormanı, Edirne – Karaağaç yolu üzerinde ve Meriç Nehri kıyısında bulunmaktadır.

Ormanda çeşit çeşit ağaçlar da bulunmaktadır. Bunlardan belli başlıları; ak söğüt, saplı meyveli karaağaç, ovakaraağacı, titrek kavak, yabani erik, armut, muşmula gibi daha pek çok ağaç çeşidi bulunmaktadır. Tertemiz havada sevdiklerinizle dinlenebilir, piknik yapabilir ya da sadece gelip muhteşem manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Eğer Kent Ormanı'na hazırlıksız bir şekilde geldiyseniz ya da yolunuzun üzerindeyken uğradıysanız ne yer ne içeriz diye düşünmenize gerek yok. Çünkü burada pek çok hizmet sunulmaktadır. Tunca Ltd. Şti. tarafından kiralanan ormanda firmanın çeşitli tesisleri ve hizmetleri bulunmaktadır. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak;

Hazır Mangal Keyfi: İsteğe göre sizler için hazırlanan mangalları kullanarak, yemeğinizi afiyetle yiyebilirsiniz. Üstelik mangalları kullandıktan sonra yıkama, temizleme derdi de bulunmuyor.

Kasap Reyonu: Kent Ormanı’nda bulunan kasap reyonunda tavuk ve et çeşitlerini temin edebilirsiniz.

Market Hizmeti: Orman içinde bulunan marketten her türlü ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Hazır Piknik: Eğer mantığınız ‘Ben hiçbir işle uğraşmam’ ise sizin için mangal yakılıyor ve siz sadece afiyetle yemenize bakıyorsunuz.

Eğlence Alanları: Kent Ormanı içinde plaj voleybolu, çocuklar için oyun alanları, bisiklet parkurlarının yanı sıra langırt, tavla, okey ve daha pek çok eğlence ile iç içe olma şansını yakalayabilirsiniz.

Ulaşım

Karaağaç Mah. Lozan Cad. Edirne / Edirne
0 (530) 016 57 57
http://www.edirnekentormani.comDiğer Piknik Alanları

Ulaş Piknik Alanı
Ulaş Piknik Alanı Ayrıntıları Ergene / Tekirdağ

İNCELE
Kumbağ Çamlık
Kumbağ Çamlık Ayrıntıları Süleymanpaşa / Tekirdağ

İNCELE
Kazak Gölü
Kazak Gölü Ayrıntıları Kapaklı / Tekirdağ

İNCELE
Atatürk Ormanı
Atatürk Ormanı Ayrıntıları Süleymanpaşa / Tekirdağ

İNCELE
Mesire Yerleri    Toplam Görüntüleme: 144003       Toplam Yer: 9       Piknik Alanları: 9     Plajlar: 0     Kamp Alanları: 0    
Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanarak çerez kullanımına izin vermiş olmaktasınız.