Mesire Yerleri Piknik Alanları

Gökçetepe

Keşan / Edirne

Genel Bilgiler

Kamp için oldukça ideal bir yer olan Gökçetepe Tabiat Parkı’nın işletme hakkını 40 yıllığına alan Kartur, mekanı güzelleştirmek için gerekli çalışmalarını yapmaya devam ediyor. Eski dönemlerine oranla oldukça ilerleme kat eden mekanın çalışanları, ziyaretçilerini memnun etmek için elinden gelenin en iyisini yapmak için gayret gösteriyor.

Bunları bir kenara bırakacak olursak Gökçetepe Tabiat Parkı, muhteşem koyları, çok geniş alanlara yayılmış çam ağaçlarıyla dolu ormanı ile sessiz ve huzur dolu bir tatil alanıdır. Ayrıca yapılan araştırmalar sonucunda, havadaki gaz oranındaki uyum sayesinde astım, alerjik rahatsızlıklar gibi pek çok hastalık için de iyi geldiği açıklanmıştır. Bol oksijen ve temiz hava, kısa tatiliniz için size fazlasıyla iyi gelecek ve haftanın tüm yorgunluğunu üzerinizden alacaktır.

Doğanın göbeğindeki bu tatil cennetinde çadır, paravan kampı, restoranlar, cafeler, duş alabileceğiniz alanlar, tertemiz plajlar ve tamamen organik ürünlerin satıldığı pazarlar yer alıyor. Ayrıca bunların dışında dalgıçların ve dalış kulüplerinin de uğrak mekanı olan bu yerde dalış yaparak Saros Körfezi’nde yaşayan deniz canlılarını keşfedebilir ve farklı bir heyecana ortak olabilirsiniz. Yine çeşitli doğa sporlarının da yapıldığı bu yerde, yamaç paraşütü, offroad gibi etkinliklere de katılabilirsiniz.

Eğer tatilinizi bir gece kalarak iki güne çıkarmak istiyorsanız bu alanda tek alternatif çadır. Eğer daha önce hiç kamp hayatı yaşamadıysanız denemenizi tavsiye ediyoruz. Belki şimdiye kadar mesafeli yaklaştığınız kamp hayatı aslında tam size göredir. Eğer kendi çadırınız yoksa burada kurulmuş olan hazır çadırlardan kiralayabilirsiniz.

Alanın çok geniş olmasından dolayı bir çok farklı yerde çadır alanları bulunuyor. Elektrik, tuvalet ve bulaşıkhane gibi alanlar da mevcut.

  • Gökçetepe’ye sadece denize girmek için gelmeyin. Fırsat buldukça orman içinde bulunan yürüyüş rotaları ile doğa yürüyüşüne de çıkabilirsiniz.
  • Eğer hafta sonunu burada kamp yaparak geçirmek istiyorsanız erken saatte gelmenizi tavsiye ediyoruz. Böylelikle en güzel çadırı kapma şansını yakalamış olursunuz.
  • Mekanda bulunan markette satılan ürünler tamamen organik olduğu için buraya gelirken bagajınızı doldurmanıza gerek yok.
  • 6 kişilik çadırlarda mini buzdolabı ve elektrik de bulunuyor. Eğer rahatınıza düşkün biriyseniz bu seçenek aklınızda bulunsun.
  • Pazar günü geri dönüş için yola çıktığınızda trafik sorunu olabiliyor. Buna göre hareket etmenizi tavsiye ediyoruz.

Ulaşım

Gökçetepe köyü Zeytindere mevkii Keşan / Edirne
444 45 27
http://www.gokcetepetabiatparki.com/Diğer Piknik Alanları

Kastro
Kastro Ayrıntıları Saray / Tekirdağ

İNCELE
Çilingoz
Çilingoz Ayrıntıları Çatalca / İstanbul

İNCELE
Gölbaşı Gençlik Parkı
Gölbaşı Gençlik Parkı Ayrıntıları Çorlu / Tekirdağ

İNCELE
Edirne Kent Ormanı
Edirne Kent Ormanı Ayrıntıları Edirne / Edirne

İNCELE
Mesire Yerleri    Toplam Görüntüleme: 144005       Toplam Yer: 9       Piknik Alanları: 9     Plajlar: 0     Kamp Alanları: 0    
Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanarak çerez kullanımına izin vermiş olmaktasınız.